fbpx

Активний сімейний відпочинок в горах

Нові враження та пригоди потрібні не лише дітям, але й батькам. Для сучасної родини відпочинок на природі може стати довгоочікуваною нагодою стати ближчими один до одного, поспілкуватись, не відволікаючись на роботу чи мобільні телефони – та пригадати власне дитинство. Прохолодне гірське повітря, зібрані уздовж стежки ягоди, смак звареного на вогні чаю, солодка втома після довгої прогулянки – часом варто змінити міську обстановку на первинну красу гір, аби краще зрозуміти себе.

Є чимало способів активно провести сімейний відпочинок у Карпатах. Найпопулярніший (і найпростіший) спосіб провести час у горах – це піший похід. У Карпатах є безліч маршрутів різної складності та розраховані на різну кількість часу. Аби обрати маршрут, який підійде дорослим та дітям, варто об’єктивно оцінити свої можливості та порадитись із провідниками.

Досвідчені мандрівники радять брати з собою в походи дітей віком від 7 років. У такому віці діти цілком готові самостійно підніматись вгору, молодшим може знадобитись допомога батьків.

Для перших підйомів на вершини варто звернути увагу на прості маршрути, розраховані на один день. Якщо ж ваша родина у захваті від пригод, і ваші рідні без упину рахують дні до чергової поїздки на природу – можна поступово ускладнювати маршрути та навіть залишатись на ніч у наметі.

Для коротких прогулянок непотрібно купувати спеціальне дороге спорядження. Достатньо мати міцне взуття (туристичні черевики, кросівки чи трекінгові сандалі), зручний одяг, головний убір, наплічник, аптечка із засобом від комах та сонцезахисним кремом, запас води та легку їжу. Не забувайте, що навіть у спекотні дні на вершинах може бути вітряно, тож варто захопити із собою куртку чи легку кофтину. А від непередбачуваної погоди може захистити дощовик. Навіть на маркований туристичний маршрут небезпечно виходити без мапи чи детального опису маршруту.

Пішохідними прогулянками можливості Карпат для сімейного відпочинку не вичерпуються. Популярними є катання верхи на конях, велопрогулянки та прокат квадроциклів. Останній варіант вподобають любителі гострих відчуттів. Однак для поїздки на квадроциклі необхідне чимале вміння, а для дітей цей вид транспорту є доволі небезпечним.

Варто звернути увагу на кінні прогулянки, адже разом з інструктором поїздка верхи не складе труднощів навіть геть недосвідченому вершнику. І що може бути прекраснішим за мандри Карпатами у сідлі – адже так само цими гірськими стежками кількасот років тому їздили войовничі опришки або горді гуцули.