fbpx

Піші маршрути для туристів у Карпатах

У туристичній зоні Пилипець знаходяться промарковані піші туристичні маршрути для прогулянок мальовничими Карпатами і відпочинку в горах.

Піші маршрути були розроблені керівником Асоціації сприяння туризму “Шипот” Сергієм Васильовичем Григою. Така розробка і прокладання були зумовлені туристичною привабливістю зони Боржавського хребта Карпат.

Роботи із маркування шляхів знаками європейських стандартів у 2013 році здійснювали волонтери Турінформ Закарпаття та фахівці Гранд Готелю Пилиипець у співпраці з чеськими волонтерами по розвитку туризму на чолі зі знаним фахівцем Іво Докоупіл.

Карта піших маршрутів на курорті Пилипець в Карпатах:

map

Опис маршрутів. Промарковані туристичні шляхи курорту Пилипець:

1. Піший маршрут «Схили гори Гемба»

Протяжність – 12 км.Тривалість – до 6,5 год.

Гора Гемба – частина Боржавської гірської системи, яка вважається найбільшою в українських Карпатах і має довжину близько 50 кілометрів. Висотагори Гемба (інша назва Гимба) – 1491 метрів над рівнем моря. До речі, курорт Пилипець знаходиться на висоті 700-750 м. н.р.м. у підніжжя гори Гемба.

На фото – вид на вершині Гемби, Гранд Готель Пилипець на тлі Боржави та кущі чорниці в травні на Боржавському хребті.

Вершина гори Гемба – це безліса широка полонина, дуже схожа за характером флори на альпійські луки. Тут ростуть величезні зарості чорниці і брусниці. У другій половині літа і на початку осені низькорослі кущі ягід плодоносять.

2. Піший маршрут «До водоспаду Шипіт»

Протяжність – 3,5 км.Тривалість – приблизно 1,5 год.

Карпатський водоспад Шипіт розташований в буково-смерековому лісі біля туристичного центру Пилипець. Карпатський ліс, цілюще повітря і шум води від трьох водоспадних каскадів 14-метрового Шипоту!

Поблизу водоспаду Шипот знаходиться саме та галявина, на якій щороку влітку проходить міжнародний фестиваль альтернативної молоді на Івана Купала з величезною ватрою.

gemba2За легендою, водоспад дарує молодість купальникам. Але не всі сміливці наважуються на купання під каскадами, тому що температура води гірського Шипоту навіть влітку не піднімається вище +8 С. А ось монетку на щастя у водоспад кинути може кожен!

3. Піший маршрут «До гори Ряпецка»

Протяжність – 11 км.Тривалість – 5,5 год.

Гора Ряпецка – частина Боржавської гірської системи, знаходиться поруч з горою Великий Верх (1598 м. н.р.м.). Висота гори Ряпецка – 1210 метрів над рівнем моря. Відрізок шляху між вершинами Ряпецка та Великий Верх марковано жовто-білими марками з цифрою 19. Це туристичний шлях № 19 – частина відомого Закарпатського Туристичного Шляху, який веде Карпатами від польського та словацького кордонів до румунського.

На фото – Закарпатський Туристичний Шлях на відрізку полонина Боржава (в напрямку гори Великий Верх та гори Стій).

gemba3Всі піші туристичні шляхи Пилипця двосторонні. Пролягають через цінні туристичні об’єкти.

Разом з чеськими та українським фахівцями пішохідного туризму підготовлені спеціальні карти з детальним описом маршрутів, а також готується інформаційна карта-схема, яка буде розміщена поблизу Гранд Готелю Пилипець для ознайомлення з маршрутами Карпат всіх бажаючих.

Додаткову інформацію по пішим туристичним шляхам у Пилипці можна отримати у менеджерів Гранд Готелю Пилипець.