fbpx

Легендарне Закарпаття: які замки варто відвідати

Замки і фортеці німі  свідки минулого. Вони бачили віддану оборону,  відважну атаку, щире кохання і підлу зраду. Часто за їхніми мурами вершилися долі не лише сотень людей, а  й цілих країн. Колись вони були неприступні для чужинців, а сьогодні — радо приймають тисячі туристів. Близько  десяти замків є на Закарпатті. На жаль, деякі з них збереглися лише як руїни.  

Замок Паланок  головна туристична принада Закарпаття. Він розташований на горі вулканічного походження, висота якої 68 м. Це неподалік від міста Мукачево, тому його ще часто називають Мукачівським замком. Колишня резиденція князів Трансільванії має надзвичайно багату історію. Замок був збудований в часи середньовіччя, щоб охороняти і контролювати військові і торгівельні шляхи. Інші джерела стверджують, що  ще в ІХ-Х ст. на горі було невелике укріплення, яке збудували для охорони кордонів Київської Русі за Карпатами.

Середньовічні мури величної фортеці, що височіє над містом, приховують безліч загадок і таємниць. Цікаво, що  за всю історію існування він жодного разу не був підкорений у відкритій і чесній боротьбі. Кам’яний, але трохи модифікований, замок зберігся і до наших днів. 

Замок Берегвар — це романтична резиденція графів Шенборнів, збудована 1890 року. Сьогодні тут знаходиться санаторій, в у парку перед палацом можна напитися мінеральної води.  Від цієї пам’ятки архітектури віє романтикою Середньовіччя та епохою лицарства. Володіли замком у  селі Карпати в урочищі Берегвар графи Шенборни. Їм дуже подобався цей мальовничий край з унікальною природою.  Місце для резиденції було обрано дуже вдало, тому не було потреби вносити значні зміни у ландшафті. Згідно з наказом графа, на території палацу було закладено англійський сад. Це був просторий парк з великою кількістю зелених газонів, стежок. Також тут було частково збережено елементи дикої природи. Сьогодні це парк санаторію. Тут є багато рідкісних рослин, зокрема це веймутові сосни, тиси, магнолії, італійські гліцинії. А також — екзотична японська сакура. Розповідають, що її привіз сюди сам граф Шенборн. 

Дуже цікава будівля замку, адже кожен елемент споруди має символічне значення. Тут є 365 вікон — як днів в році. Є ще одне замуроване віконце (символ високосного року), 52 димоходи —  стільки у році тижнів. 12 входів символізують 12 місяців в році, а 4 вежі на кутах — 4 пори року. 

На шпилях є флюгери і куранти. Також є дзвін на одній з веж, який відбиває кожну годину. Крім того, у замку є багато вітражів та барельєфів з символікою родини Шенборнів. На жаль, старовинні інтер’єри палацу збереглися не повністю. Однак комини і сходи зберегли свій первісний вигляд. Також для екскурсій відкрита бібліотека і камінний зал.

 

Старовинна фортеця «Сент-Міклош», що у селищі Чинадійово, збудована в XIV ст. споруда має два поверхи, стіни завтовшки 1 метр дві могутні вежі. В давнину фортеця була захищена валами  і річкою Латорицею.

Сьогодні ця пам’ятка середньовічної архітектури — у державній власності. Завдяки художнику Йосипу Бартошу майже зруйнований замок був відреставрований. Сьогодні у приміщенні замку діє історико-краєзнавчий музей, картинна галерея. Тут проводяться літературні вечори, фестивалі, пленери художників і справжні шлюбні церемонії. 

 

Секрет вдалого відпочинку на Закарпатті

Після насиченої мандрівки замками Закарпаття не забудьте про нічліг. У будь-яку пору року туристів радо чекає готельно-ресторанний комплекс «Гранд Готель Пилипець». Тут є всі умови для повноцінного відпочинку. Всі номери —  сучасні  та комфортабельні, облаштовані згідно європейських стандартів якості 4-зіркового готелю. Також тут є ресторан, лобі-бар, спа-центр, сауна  і навіть гідромасажна ванна. 

«Гранд Готель Пилипець» чудове місце для відпочинку. Побувавши тут лише раз, ви неодмінно захочете повернутися сюди ще раз!