fbpx

Відпочинок на водоспаді Шипіт

Одне з найкрасивіших місць Закарпаття – це водоспад Шипіт. Знаходиться цей красень біля підніжжя гори Гимба, в селищі Пилипець Міжгірського району. Водоспад бере свій початок з підземного джерела, що знаходиться на г. Великий Верх, тече вниз маленьким потічком Плошанка, тоді спадає каскадом з 14-метрової висоти і розбивається кришталевими водами об каміння. Це неймовірне явище варте уваги. Сміливці влітку навіть купаються під холодними водами Шипоту.

Водоспад красивий у будь-які пори року. Взимку він частково замерзає цікавими фігурами, влітку висихає і стає більш схожим на струмочок, весною та восени Шипіт найбільш повноводний і вражає своєю красою. Якщо ви хочете побачити водоспад у всій красі, краще їхати весною, коли в горах тане сніг і тим самим додає воду у водоспад.

Якщо ви хочете фестивальних вихідних – відвідайте це місце в період з 1 по 7 липня. Щороку на гірській галявині збирається неформальна тусовка. В ніч з 6 по 7 липня запалюється велика ватра, відбуваються танці довкола. В ці дні можна гуляти хребтом, жити в наметі та просто відпочивати від робочих буднів.
Неподалік від водоспаду (300 м) є можливість піднятися на гору Гимбу на двомісних підйомниках. Там ви зможете насолодитися неймовірними краєвидами та поїсти чорниць, а також помилуватися красою Боржавського хребта і випити кави. Село Пилипець позначено на карті, як гірськолижний курорт. Підіймач працює круглорічно, а також це найдовший витяг Закарпаття (довжина 1650м). В один бік ви їхатимете приблизно 20 вх.

Дістатися до Шипоту не складно. З Львова курсує потяг до ст. Воловець, а звідти до села Пилипець можна доїхати маршруткою або попуткою. Дорога до самого водоспаду позначена покажчиком. Важливо знати, що прохід до водоспаду платний. Кошти від вхідних квитків йдуть на прибирання території.

Сюди з’їжджаються тисячі туристів щороку. Можна приєднатися до групової екскурсії або ж насолоджуватися самостійною прогулянкою.

Також ви можете поїхати до Шипоту на велосипедах, бричці чи навіть верхи. Дорогою від Пилипця до Шипоту продаються сувеніри, прохолодні напої чи глінтвейн.

Якщо вам мало лише подорожі до Шипоту, чудовим варіантом може бути підйом на полонину Боржава. Звідти ви побачите красу водоспаду згори, зможете випити чаю чи кави в гуцульських колибах.

Водоспад Шипіт – дивовижна атракція. Подаруйте собі незабутні враження і насолодіться вдосталь чарівними каскадами з води.