fbpx

Сімейний відпочинок влітку в Карпатах

Сімейний відпочинок потребує ретельного планування, адже неправильно вибраний маршрут чи розвага зіпсують враження від відпустки (або вихідних) всій родині. Врахувати бажання та інтереси дітей та дорослих може бути непросто, проте дивовижна краса Карпат зможе зачарувати кожного. А їхнє розмаїття допоможе знайти розваги на будь-який смак.

Якщо метою відпочинку є ближче знайомство із природою, варто обрати піший похід в гори. Спільна прогулянка всією сім’єю може стати унікальною нагодою пережити разом неймовірні пригоди.

Неподалік від села Пилипець розташована гора Гемба (або ж Гимба). Вона є частиною полонини Боржава – однієї з найчарівніших частин українських Карпат. Підйом на Гембу не вимагає особливої фізичної підготовки, тож цю вершину можуть підкорити як дорослі, так і діти. Частину шляху на неї можна здолати на крісельному підйомнику, який працює цілий рік. Тут, на підйомі гори, розташована популярна туристична локація Карпат – чайовня «Сурія». У чайовні можна скуштувати справжній карпатський банош, налисники із чорницями, зібраними на полонині Боржава, а також різноманітні незвичайні десерти, до яких можна замовити карпатський чай, какао чи зварену на піску каву. А з вікна чайовні відкриваються незабутні краєвиди. На гору також можна піднятись на квадроциклах.

Якщо вас не надихає перспектива провести цілий день на одинці з природою, випробовуючи себе на міцність, завжди є можливість ознайомитись з історією краю. У старовинних селах й містечках, захованих у тіні карпатських схилів, є чимало рідкісних дерев’яних церков, елегантних вілл, музеїв та інших об’єктів старовини. Також на Закарпатті можна знайти чимало старовинних замків: Сент-Міклош, палац Шенборнів, замок Паланок та ужгородський замок. Романтична атмосфера середньовіччя може стати прекрасним варіантом для сімейного відпочинку, адже для дорослих це буде цікаве знайомство з історією своєї країни, а для дітей – можливість на власні очі побачити замки, що ніби зійшли зі сторінок казки.

Не забувайте, що Карпати – це не лише підйоми. Є чимало туристичних об’єктів, які варті уваги, і до яких можна легко і зручно дістатись. Наприклад, водоспад Шипіт, який є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Розташований на північних схилах гірського масиву Боржава, він відомий завдяки неформальному хіпі-фестивалю, який відбувається тут щороку. Головною подією є величезна ватра, яку палять у ніч на Івана Купала. Та навіть якщо не цікавитись неформальною культурою, околиці водоспаду варті уваги – зокрема, тут облаштовані столики для пікніків. А прохолода води з гірських джерел приємно освіжає у літню спеку.