fbpx

Відпочинок на озері Синевир

Знаєте де поєднується кришталеві барви води, могутні ліси та приємний відпочинок? В найкоштовнішому скарбі Карпат, найглибшому гірському озері України, в одному із семи природних чудес України – це все поєднується в неперевершеному Синевирі.

Озеро утворилося в післяльодовиковий період внаслідок землетрусу 10-11 тисяч років тому. Щодня до Синевиру стікають три гірські потоки, завдяки чому рівень води в озері високий, незалежно від пори року. Синевир особливий тим, що ніколи не виходить зі своїх берегів: ні під час паводків, ні під час танення гірських снігів.

Озеро розташоване в горах на висоті 989 м над рівнем моря. Площа Синевиру 4-5 Га, а глибина озера 8-10 м. Найглибша точка сягає 22 м.

Територія довкола озера чудово облаштована: є оглядові майданчики, декоративні скульптури, кафе, сувенірні крамниці тощо. Синевир має ще одну назву “Морське око Карпат”, яку воно отримало завдяки чарівному вигляду згори. Вода Синевиру кришталево-чиста, слабомінералізована, тому в ній водиться три види форелі. Купатися в озері заборонено, щоб не порушувати екосистему, а також вам стане на заваді температура води, яка навіть влітку нагрівається максимум до 13°C.

Синевир – це популярне культове місце для відпочинку.

Національний природній парк Синевиру поєднує в собі 150-літні сосни й смереки, 40 видів рослин і 22 види тварин, які занесені у Червону книгу України. Місце туристичне, але дорогою можна зустріти навіть диких звірів. Тут ви можете відвідати єдиний в Україні реабілітаційний центр для бурих ведмедів.
На березі Синевиру стоять дві дерев’яні статуї Синь і Вир – це символи невмирущого кохання.

На території озера ви можете покататись верхи та на велосипеді, перевдягтися в гуцульський одяг і зробити пам’ятні фото, поласувати справжньою карпатською кухнею та вдосталь насолодитися красою заповідника. Якщо вам потрібно покращити здоров’я, на території є родовища мінеральних джерел, які лікують опорно-руховий апарат і кишково-шлунковий тракт.

На Синевирі ви можете навіть одружитися або відсвяткувати день народження. А якщо ви хочете послухати, як звучать трембіти – приїжджайте на щорічний фестиваль “На Синевир трембіти кличуть”, який проводять в серпні.

Намети розбивати тут заборонено, тому краще приїжджати сюди вранці та присвятити весь день на прогулянку територією Синевиру.

До озера найкраще їхати власною машиною або приєднатися до екскурсій. Не варто сподіватися на громадський транспорт, адже він тут ходить не часто.

Ви варті кращого відпочинку, то ж готуйте смачні бутерброди, беріть родину та друзів і мандруйте на Синевир.