fbpx

Пішохідні маршрути по Карпатах як вид активного відпочинку

Здається, що повноцінний відпочинок в Карпатах не буває без походів горами, загадковими стежками і лісовими доріжками. Якщо ви прихильник активного відпочинку та справжніх вражень – однозначно спробуйте пішохідні маршрути по Карпатах. Обирайте лише затверджені маршрути, ті які пройшли перевірку на безпеку та довіряйте свій похід професіоналам.

Ми підготували 6 варіантів найцікавіших маршрутів Карпатами з Пилипця і Воловця, а ви обирайте, який більше до душі.

1. Маршрут до водоспаду Шипіт

Тривалість – приблизно 1,5 год.
З Пилипця до водоспаду потрібно пройти відстань 3,5 км. Водоспад розташований в лісі і сягає 14-метрової висоти. Біля нього завжди свіжо, а вода прохолодна, тож якщо ви захочете скупатися, майте на увазі, що температура води не прогрівається вище 8 С.
Поряд з водоспадом є відома галявина, де щорічно відбувається неформальний фестиваль “Шипіт”.

2. Маршрут до гори Гимба

Тривалість – до 6,5 год.
Від Пилипця до гори Гимба відстань 12 км. Гора Гимба (Гемба) – знаходиться на Боржавському хребті, який вважається найбільшим в Україні (довжина близько 50 км). Висота гори сягає 1491 м.
Вершина Гимби – це полонина, де ви зможете поласувати чорницями, зробити яскраві фото та відпочити, насолоджуючись неймовірними краєвидами.

3. Маршрут до гори Ряпецка

Тривалість: 5,5 год.
З Пилипця відстань до вершини – 11 км. Висота гори Ряпецка – 1210 м і вона є частиною Боржавської гірської системи. Поряд з г. Ряпецка красується г. Великий Верх. Беріть фотоапарат, вдосталь води і перекусів і влаштовуйте фотосесію та пікнік на вершині.

4. Маршрут на гору Плай

Тривалість – 3 години.
Підійматися потрібно з селища Воловець, довжина маршруту – 7 км.
Маршрут пролягає долиною р. Волівчик до гори Плай (1330 м). Тут щороку проводять чемпіонат України по парапланерному спорту. А з гори відкривається чудовий краєвид і дорогою можна поласувати чорницями.

5. Маршрут на гору Темнатик

Тривалість – 3-4 год.
Маршрут починається з Воловця, проходить біля річки Волівчик і веде на г. Темнатик (1343 м). Коли ви підкорите Темнатик ви побачите найвищі вершини Боржави: г. Великий Верх і Стій, а також зможете вдосталь насолодитися казковим горизонтом.

Якщо ви хочете виділити більше часу і влаштувати справжній похід, ось ще один варіант пішого маршруту.

6. Маршрут до села Верхній Бистрій

Тривалість – 1 день.
З Пилипця до с. Верхній Бистрій потрібно пройти 25 км.
Маршрут пролягає через гору Зелений Горбок (855 м) до с. Рекіти, де ви зможете оглянути дерев’яну церкву XVI ст. Тоді через село Новоселиця ви потрапите на гору Солеще (1092 м) і хребет Смерек (1421 м). Звідти, в пункт призначення с. Верхній Бистрий, яке розташоване на берегах двох річок Бистра і Ріка. Тут протікають кілька мінеральних джерел, які добре впливають на органи травлення.